Telefon: 0232 375 06 08 / E-posta : info@batiotomasyon.com

Döner Kapılar

Estetik, Kalite şeffaflık özelliği taşıyan Tamamen ısı tasarrufuna yönelik prestijli kapılardır.

Döner kapılar, her ölçüde mevcuttur. Bu serideki 3 ve 4 kanatlı döner kapılarda çok geniş aksesuar seçenekleri bulunur.

Avantajları:

Montajı yapan kişiler için

Tüm ihtiyaçlara cevap veren geniş kapsamlı sistem
Devreye alma ve montaj kolaylığı
Ulusal ve uluslararası tüm standartlara uygunluk sağlayan yüksek teknoloji

Mimarlar için

KTC sistemleri geniş dizayn seçeneği sunar
Bireysel ihtiyaçlara problemsiz uyum sağlar
Görsel, teknik ve ekonomik açıdan ideal çözüm sunar

Kullanıcılar için

Kullanıcı kolaylığı sunması
Güvenlik özellikleri sağlaması
Endüstriyel hassasiyette ve yüksek kalitede tam entegre sistem
Binanın sıcaklık seviyesinin sağlanması

Döner kapılar, Gece kalkanı entegedir. Yan duvarlar metal veya cam panel olabilir. Değişik yapısal formlara cevap veren geniş kapsamlı sistem değişik modüler komponentleri ile yüksek seviyede dizayn esnekliği sunar.

 Opsiyonlar:

Kilitleme
Zemin kaplama
Su geçirmez tavan
İlave aydınlatma
DIN 18650’ye uyumluluk
2 ve 3 kanatlı döner kapıların kombinasyonunu oluşturan ve avantajlarını birleştiren bir yenilik gerçekleştirildi. Çok fazla sayıda insanın kullandığı girişlerde maksimum rahatlık ve güvenlik sağlanmalıdır. Geçiş sıklığı arttıkça, geçiş hızının artması gerekmektedir. Bina girişinin iç kısmında ayrıca sıcaklık korunmalı ve içerisi hava akımlarına, sese ve kirliliğe karşı korunmalıdır. Döner kapı binaya prestijli geçiş sağlarken bütün ihtiyaçları da karşılar. Kaçış yolunda güvenlik ve kullanım kolaylığı sağlar. Entegre gece kalkanı vardır. Yoğun geçiş kapasitesini karşılar. Bu modeller mimarlar ve kullanıcılar için idealdir.

TAM OTOMATİK DÖNER KAPI

Geçiş Turnikesi

Turnike alüminyum profillerle çerçevelenmiş 8 mm kalınlığında şeffaf lamine cam kanattan oluşur. Kanatlardan iki tanesinde içeriden kilitlenebilecek şekilde konumlandırılmış özel manuel kilit vardır. Tüm kanatların alt-üst ve yanlarında kullanılan özel fırçalar ile tam izolasyon sağlanmaktadır.

Yan duvarlar Alüminyum profillerle çerçevelenmiş 10 mm kalınlığında şeffaf lamine camlardan oluşur.

Kanopi (ana taşıyıcı kasa)

Çelik konstrüksiyondan oluşmuştur. Tavan ve çatı kapı ile aynı renkli alüminyum levhalar ile kaplanmıştır. Gerektiğinde motorun bakımının yapılabilmesi için kullanılmak üzere açılabilir kapağı mevcuttur. Kapı çapına göre tavanda spot lambaları mevcuttur.

Boya

Yüzey Görünen tüm alüminyum yüzeyler istenen RAL renginde toz boyadır.

GÜVENLİK TERTİBATI

Dinamik basınç kontrolü vardır.  Turnikenin bir objeye çarpması durumunda dinamik basınç kontrolü kapıyı hemen durdurur ve manuel olarak her iki tarafa hareket ettirilebilir konuma getirir. Kapı, ayarlanabilir bir zaman diliminden sonra tekrar orijinal hızında dönmeye başlar.

Parmak sıkışma sensörleri ve Dikey güvenlik sensörleri vardır.

Yan duvar ve turnike arasında sıkışmaları önlemek amacıyla yan duvar lastikleri içerisine parmak sıkışma sensörleri ve kanopy üzerine dikey güvenlik sensörleri yerleştirilmiştir. Bu sensörler vasıtası ile kapı kanatlarının çarpması engellenir. Bu güvenlik sistemleri sayesinde kapı hemen durur. Kapı, güvenlik sistemlerine temasın kesilmesini müteakip tekrar aktif hale gelir ve dönmeye başlar.

Acil durum kapatma anahtarı , Özürlü butonu vardır.
Acil durum kapatma anahtarı kullanıldığında kapının acil durum kapatma modülü enerji beslemesini keser ve kapı manuel olarak hareket ettirilebilir konuma geçer. Kapının normal çalışmasına dönmesi için işletim anahtarının OFF-AUTOMATIC pozisyonlarına getirilmesi gereklidir. Her iki tarafa yerleştirilmiş özürlü butonlarına basıldığında kapılar özürlülerin geçebileceği yavaşlıkta dönerler.